Az ókori egyiptom varázslatos drágakövei és kristályai
Köztudott tény, hogy az ókori egyiptomiak több mint 7000 évvel ezelőtt drágaköveket és ásványokat bányásztak. Úgy gondolták, hogy bizonyos kristályok és drágakövek varázslatos módon növelhetik a test vitalitását és a jólétet, valamint elejét vehetik általuk az egészségügyi problémáknak és növelhetik a pszichés potenciált. Különösen három drágakő volt a jólét és a védelem erőteljes hármasa ebben a páratlan ókóri civilizációban. Ezek következők voltak: a lapis lazuli, a türkiz és a karneol, ametiszt, malachit, vörös jáspis, réz és topáz.
LAPIS LAZULI AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
Az egyiptomiak ezt a kölönleges ásványt Ízisz istennőhöz kötték. Az ókori egyiptomiak a rendelkezésre álló egyik legerősebb kőnek tartották. A kő mélykék színe az ég színét tükrözte, és a szentséggel, a teremtéssel és a feltámadással párolsult a hitrendszerükben. Az egyiptomi műalkotásokban a lótuszvirágok gyakran lapis lazuliból készültek. A lapis lLazuli mágikus gyógyító tulajdonságai közé tartozik a szorongás és stresszcsökkentés, valamint az álmatlanság csökkentése és a rémálmok megszüntetése. Úgy gondolták, hogy alapis medál viselése enyhítheti a torokfájást, egyensúlyba hozhatja a pajzsmirigyet és megkönnyíti a nyílt kommunikációt. A tanítvány egy darab lapis lazulit felajánlhat a tanárnak a templomba vagy papságba való beavatáskor. Az ókori egyiptomiak gyakorlata volt, hogy egylapis lazuliból faragott szkarabeust halottaikkal együtt eltemettek, azt hitték, hogy ez védelmet jelent.
TÜRKIZ AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A türkiz Hathor istennőhöz kapcsolódik. Ő az aki a termékenység, az anyaság és a zene uralkodója az ókori egyiptomi kultúrában. Ezt a követ először Egyiptomban találták meg több mint 7000 évvel ezelőtt. Nagyra ébecsülték élénk kékes-zöldes színe miatt, amely a tenger színére emlékeztet. A tenger a boldogságot és a tisztaságot jelentette számukra, így ez a drágakő ugyanazt a jelentést hordozta. A türkizt annyira nagyra becsülték, hogy az egyiptomiak Hathor istennőt „a türkiz úrnőjének” hívták. A türkiznek megnyugtató energiája elősegíti a bölcsesség és az empátia fokozását. Csillapíthatja a belső káoszt, és harmóniát hozhat annak, aki viseli.
KARNEOL AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A karneolt az ókori egyiptomiak a megváltás és az erő köveként tisztelték. Az ókori egyiptomi kultúrában a hatalom és védelem szimbólumaihoz kapcsolták, köztük Hórusz jobb szeméhez, a lenyugvó Naphoz és Ra-hoz, valamint Íziszhez. A Tyet nevű karneol amulett, azaz Íziszcsomó védelmet nyújtott a halottaknak. Az ókori egyiptomiak azt gondolták, hogy a karneolnak misztikus gyógyító tulajdonságai vannak a vér tisztítására, a betegségek kezelésére, valamint a hát és a medence területén fellépő fájdalmak enyhítésére.
AMETISZT AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
Az ametisztet lila árnyalata miatt igen nagyon szerették az egyiptomiak. A lila és a kék az ókori egyiptomi kultúrában a királyság jelképe volt. Ez a szokás az ókori Rómáig elhúzódott, és sokan nem tudják, hogy a királyi bíbor szín hagyományának az egyiptomi lila jelképben gyökerezik az eredete.
MALACHIT AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A zöld színűmalachit a termékenységhez és a betakarításhoz kapcsolódott. A malachit nagyon népszerű volt az ókori Egyiptomban. A bölcsességhez kötötték, és a fáraók viselték a prófétai látás elősegítésére. A zöldet védő színnek is tartották, ezért a Hórusz szemet néha malachit felhasználásával készítették.
VÖRÖS JÁSPIS AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A vörös jáspist nyakláncként használták. Az ásatásokkor múmiák kerültek elő, melyeken vörös jáspist találtak, tehát jelentéssel bírt, hogy ezt az ásványt múmiákra helyezték. A vért és a tüzet szimbolizálta, és úgy gondolták, hogy segíti a biztonságos átjutást a túlvilágra. Meddőség kezelésére is használták.
SZERPENTIN AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A szerpentint amulettekhez előszeretettel használták fel a birodalomban, és védő szkarabeuszokat faragtak belőle, amelyeket a múmiák szívére helyeztek. A Halottak könyvében az elhunyt szívét Maat istennő a tollhoz méri, hogy megállapítsa, megérdemli-e a túlvilágot.
TOPÁZ AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A topázt Ra-val, a napistennel hozták kapcsolatba, legfőképpen az arany színe miatt. Azt is gondolták, hogy megvédi viselőjét a gonosz szellemektől, és megakadályozza az éjszakai rémálmokat és egyéb alvászavarokat.
RÉZ AZ ÓKORI EGYIPTOMBAN
A réz volt az első fém, amelyet az ókori egyiptomi birodalomban használtak. Több ezer évvel ezelőtt bányászták- Az ónnal keverve bronz keletkezik belőle. Az ókori egyiptomiak elismerték a réz belső és külső gyógyító hatását. Ha valakinek valamilyen sérülése van, például mély sebe, akkor egy pap-gyógyító varázslatot és egy igazán hatékony, mézből és rézből készült antibakteriális kenőcsöt alkalmaz. A réz antimikrobiális tulajdonságait ősidők óta használják a jólét elősegítésére, az energia csatornázására, a betegségek és fertőzések leküzdésére.